NCPlusik - niezależnie o NC+

Niezależny portal NC+

Informacje

Problem z dodzwonieniem się na infolinię nc+

Ledwo ruszyła nowa platforma, a już pojawiają się problemy. Najpierw pojawiło się oburzenie w związku z oferta nc+, natomiast teraz problemem jest dodzwonienie się do konsultanta.

MediaBOX+ nowy dekoder od NC+

MediaBOX to najnowocześniejszy dekoder na rynku z nagrywarką i podłączeniem do Internetu, z dyskiem o pojemności 500 GB.

Skargi abonentów do UOKiK

Nowa platforma nc+ zaczęła działać 21 marca, a już wpłynęły skargi konsumentów do UOKiK. Na dziś dzień są one analizowane, więc na podjęcie kroków przez Urząd trzeba poczekać.

Zmiana konwertera i anteny satelitarnej przez migrację? W związku z tym, że liczba kanałów HD wzrośnie do 50 plus dekodery nbox od ADB, to teoretycznie każdy abonent przy okazji migracji powinie..


Nc+ czy Cyfrowy Polsat?

21 marca rusza z pełną parą nowa platforma. Aby była atrakcyjna, dla abonentów stałych i potencjalnie nowych, musi zaoferować najszerszą ofertę pod względem możliwości wyboru ze wszystkich na rynku. Ale wszystko wyjdzie na jaw już 21 marca po godzinie 10.00. Na pewno nc+ nie będzie rywalizować i powalać cenami, ponieważ skupia się ona na jakości oferty premium (nowe kanały i pakiety), sprzętu (nowe dekodery MediaBox oraz anteny 80 cm), a także usług (VOD, Multiroom).

Jednym z priorytetów nc+ będzie zachowanie bazy klientów. Zawsze istnieje ryzyko utraty części nich w trakcie fuzji. W związku z tym, że części z nich kończą się umowy, bądź będą chcieli zaoszczędzić miesięczne wydatki czy też znaleźć atrakcyjne oferty, to konkurencja już zaciera ręce i zrobi wszystko, by właśnie w tym czasie przejąć abonentów. Konkurencją dla nowej platformy są: Cyfrowy Polsat, UPC Polska, Multimedia Polska i Vectra.

Wiele kablówek nie przeszło na system DVB-C i nadal trwają w analogu, tak więc nc+ zamierza przejąć tych abonentów, oferując nowe anteny 80cm, które zapewniają lepszy odbiór kanałów HD.
Szacowana liczba przejętych odbiorców to około 0,5mln.

Co roku kończy się umowa średnio 0,5mln abonentom. To jest to kolejny powód do rywalizacji między Cyfrowym Polsatem a nc+. Dodatkowo Cyfrowy Polsat wygrywa pod kątem finansowym, tzn. jest tańszy od nc+.

Migracja jest świetną okazją do oszczędności. Zarządcy nc+ oznajmili już, że w ciągu kilku lat spodziewają się około 100mln przychodów oraz 350mln oszczędności.
Skąd się to bierze?
Obniżają się różne koszty. Zaczynając od tego, że nie działają już dwie osobne platformy, ale jedna, co daje ogromne oszczędności. Dodatkowo lepiej będzie można wykorzystać pojemność satelitarna na kanały oraz VOD, które są bardzo dochodowe.
Cyfrowy Polsat przegrywa pod względem jakości kanałów HD, których jest mało i kilka z nich określa się mianem "drugiego sortu". Oferuje on także mniej kanałów Premium, a i sprzęt pozostawia wiele do życzenia.
Głównym problemem jest totalna oszczędność na wszystkim. Cyfrowy Polsat musiał przyjąć taką taktykę w związku z problemami finansowymi.